Elif Karık

Category : no 7
atmosferik dans
dertop olmuşluğunu aç
sıkı durmaz artık hikayem
motivlerim herhangi bir sabah
herhangi bir yağmur damlası
arbedesi herhangi bir
olanakları olasılıkları

		kumaşlara dolanan parçalarım 
		sokağın çöpleri ve kuşlarıyla uçuşuyor
		huzursuz sağlamlığın iğnesi bedende yürüyor

aciliyeti bıraksa hemen.içiçe geçmiş tuhafları gerçektir.aynadan çıkıp felaketlerle boğuşuyor.felaketten sonra da başının çaresine bakacak.sıradan birini, olmayan birini, zamana duyarlı, derisi akıp gitmiş birini toparlamaya çalışarak gerçek zamanı kaybettim.topladığım kadarını aynadan içeri soktum. otuz yıldır birlikte yaşadığım birine sordum kimsin.müjde

anahtar ağzımdaydı.olaylar dilin üzerinde koptu fakat dil istediğini anlatamadı.doğaüstü çığlıklarla doldu.sade bir insan yaşamı diyebilirdim.orda ellerin akılalmaz şekillerine hayran olurdum.orda havai dalgalanırdım.can havli aynaya da koşardım.izlesen hareketlerim rüyalı.

iğne yürürdü.plastiğe denk gelirdi.plastik bacak et bacak yok bacak.kopmuş parçasıyla çağrılan biri.kendi yolunu baştan başlar.gezinedursun bu akışın her noktası tek.bahçesi açık nefesin peşinden koşuyor. orda midemi onur ve yasla dolduramam.

iğne yürürdü yoklamaya açıladuran kıvrımları.o kıvrımlar ötekiler meydanında toplanırdı.meydan her evin ortasına kurulurdu.şekli ve hacmi yok denenmiş anları var.yer değiştirir çınlamaları. gramer bilmez perform iğne yürürdü

parmaklarımdan yolları. dışarı attı atılacak basıncı.vücudun uçları iyi birer çıkış noktası.dokusu taşlık.iyi bir anlatıcı.kımıldanırdı her zaman.sesler spiraller yaşlar ardında dağılırdı, karışırdı, havayı yapardı. varkalışı pervasızdı.

iğne yürürdü.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

@